Logo kaspersky
  1. Marketplace
  2. Szkolenia online
  3. Kaspersky Automated Security Awareness Platform (ASAP)

Kaspersky Automated Security Awareness Platform (ASAP)

Kaspersky Automated Security Awareness Platform (ASAP) to platforma szkoleniowa, która w skuteczny i łatwy sposób pozwoli zarządzać systemem szkoleń z cyberbezpieczeństwa w Twojej firmie. Da ona Twoim pracownikom możliwość zdobycia kluczowych i praktycznych umiejętności z zakresu cyberhigieny. Na platformie znajdują się cztery różne poziomy nowoczesnych szkoleń (od początkującego do zaawansowanego), które w myśl zasady "nauka przez doświadczenie" dają możliwość pracy na żywym organizmie. Licencja zawiera dostęp dla 5 użytkowników.

Pakiety

Szczegółowy opis

Kaspersky ASAP: Automated Security Awareness Platform

Kaspersky ASAP logo na białym tle

Platforma szkoleniowa Kaspersky jest w pełni zautomatyzowana i nowoczesna. W niczym nie przypomina obecnych na rynku szkoleń online. Uruchomienie platformy i zarządzanie nią nie wymaga specjalnych umiejętności z zakresu IT. Uczestnicy są monitorowani w postępach na bieżąco, a ponadto otrzymują wbudowaną pomoc na każdym etapie nauki. Materiały i ich struktura przygotowane są w oparciu o charakterystyczne cechy pamięci człowieka oraz jego zdolność do przyswajania i zapamiętywania informacji. Dzięki temu szkolenie na platformie Kaspersky ASAP jest angażujące i ciekawe. Przykłady z życia codziennego pozwalają łatwiej zrozumieć wyjaśniane kwestie. 

Automatyzacja i proste zarządzanie 

Platforma automatycznie wysyła przypomnienia o nauce i kolejnych testach, aby użytkownik mógł przejść na kolejny poziom. Aby zacząć szkolenie wystarczy, że poszczególni użytkownicy zostaną zaproszeni do platformy za pomocą wiadomości meilowej wysyłanej z poziomu zarządzania, przypisani do odpowiedniego poziomu i na tym kończy się praca administratora platformy. Na kolejnych etapach system sam przypomina o nauce, wysyła raporty podsumowujące oraz informacje o konieczności utrwalenia nabytych już umiejętności. 

Etapy nauki na platformie szkoleniowej Kaspersky

Plan edukacji uświadamiającej w zakresie cyberbezpieczeństwa

Szkolenia na platformie Kaspersky ASAP odbywają się w jednym module w danym momencie. Każdy moduł to konkretny temat. Tematów szkoleniowych na platformie Kaspersky ASAP jest osiem: Hasła i konta, Poczta e-mail, Korzystanie z internetu, Media społecznościowe i komunikatory, Bezpieczeństwo komputera PC, Urządzenia mobilne, Dane poufne i RODO. Każdy temat składa się z kilka mikro-lekcji trwających od 5 do 15 minut. Tematy mają 4 poziomy: początkujący, podstawowy, średniozaawansowany i zaawansowany. Do poszczególnych poziomów pracownicy przypisywani są w momencie dodawania do platformy. To, do którego poziomu zostaną przypisani, zależne jest od posiadanej już przez nich wiedzy oraz poziomu ryzyka, z jakim wiążą się pełniące przez nich funkcje w firmie. Im większa odpowiedzialność, tym wyższy poziom docelowy powinien być przypisany.

Spis treści na platformie Kaspersky ASAP

Poziom początkujący

Poziom początkujący stworzony został dla pracowników, którzy posiadają ograniczony dostęp do danych i zasobów firmy, np. pracownicy liniowi, magazynierzy, kierowcy, recepcjoniści, wykładowcy, przewodnicy, trenerzy itp. Ukończenie poziomu początkującego daje poczucie szybkiego zwycięstwa już po rozpoczęciu programu. Jeśli zajdzie taka konieczność - istnieje możliwość przypisania pracownikowi kolejnego poziomu po ukończeniu podstaw.  

Poziom podstawowy

Ten poziom powinni ukończyć wszyscy pracownicy, którzy mają standardowy dostęp do danych i zasobów firmy, ale jednocześnie ograniczony dostęp do poufnych danych. Będą to takie stanowiska, jak: specjaliści ds. marketingu, menadżerowie projektów, inżynierowie, kasjerzy, młodsi księgowi itp. 

Poziom średniozaawansowany

Poziom średniozaawansowany powstał z myślą o pracownikach, którzy posiadają uprawnienia administracyjne lub pracują z poufnymi informacjami czy danymi pozwalającymi zidentyfikować określone osoby pracujące w firmie. Będą to więc członkowie zespołu IT, specjaliści ds. kadrowych, lekarze, księgowi, radcy prawni, inżynierowie oprogramowania itp. 

Poziom zaawansowany

Im wyższy zakres odpowiedzialności w firmie, tym poziom zaawansowany będzie lepszym wyborem szkoleniowym. Mowa tu o osobach posiadających dostęp do poufnych danych i istotnych informacji mogących mieć wpływ na funkcjonowanie firmy, czyli: starsi specjaliści, kierownicy, administratorzy systemów, urzędnicy skarbowi, dyrektorzy i wszystkie osoby zarządzające. 

Kaspersky ASAP to nowoczesna platforma szkoleniowa

947,10 zł

Nowość w home.pl!

899,99

brutto / rok (z VAT)

Oferta Autoryzowanego Partnera

Natychmiastowa realizacja

Polska faktura VAT

Masz pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z naszą dedykowaną infolinią.

+48 91 432 55 72

 

Pomagamy, bo lubimy.

Nawet jeśli jeszcze nie jesteś naszym Klientem.

Dedykowana infolinia 8:00 - 20:00.

+48 91 432 55 72

Skontaktuj się z nami
Baza wiedzy

Ponad 2000 pomocnych wpisów o usługach home.pl. Dowiedz się więcej na pomoc.home.pl

Forum

Chcesz zapytać o nasze usługi? Znasz odpowiedzi na pytania innych? Dołącz do naszej społeczności na forum.home.pl

Blog

Olbrzymia dawka wiedzy o prowadzeniu firmy w sieci - poradniki, podcasty, wiadomości ze świata ebiznesu. Odwiedź nas na blog.home.pl