Nr 1 w Polsce

Certyfikat SSL

Bezpieczeństwo i poufność informacji z SSL

Zabezpiecz przesyłane dane, buduj markę opartą na zaufaniu i zdobywaj nowych klientów.Który z certyfikatów SSL wybrać?

homeSSL Start​

homeSSL Start​

Certyfikat stworzony dla stron WWW zawierających formularze, zamówienia kontaktowe lub rejestracyjne.​

Czas weryfikacji

Poziom bezpieczeństwa

homeSSL Business OV

homeSSL Business OV

Certyfikat potwierdzający najwyższy poziom uwierzytelnienia. Jest polecany dużym firmom i sklepom internetowym.

Czas weryfikacji

Poziom bezpieczeństwa

homeSSL Premium EV

homeSSL Premium EV

Certyfikat stworzony dla korporacji, banków i dużych firm, które cenią sobie najwyższy poziom zaufania.

Czas weryfikacji

Poziom bezpieczeństwa

Certyfikat SSL Wildcard

Niezawodna ochrona, zaufanie klientów i więcej możliwości.
Wildcard to mniejsze koszty i wygoda – używasz jednego certyfikatu dla wielu subdomen.

Certyfikaty SSL chronią wrażliwe informacje biznesowe dzięki szyfrowaniu wysyłanych danych, a następnie rozszyfrowaniu ich przez odbiorcę. Certyfikat typu Wildcard to idealny wybór dla stron WWW zawierających formularze zamówienia, kontaktowe i rejestracyjne.

Ochrona głównej domeny

Ochrona głównej domeny

Certyfikat dla swojej domeny głównej w prosty sposób zainstalujesz w Panelu Klienta home.pl. Wystarczy jedno kliknięcie.

Nieograniczona liczba subdomen

Nieograniczona liczba subdomen

Nie ograniczaj ochrony. Masz przykładowy adres twojadomena.pl? Wildcard zapewni ochronę także sklep.twojadomena.pl, biuro.twojadomena.pl itd.

Nasz certyfikat SSL skonfigurujesz w prosty sposób

Proces zabezpieczenia strony certfikatem SSL jest naprawdę prosty. Wystarczą 4 kroki. Zamów i opłać wybrany przez siebie certyfikat. Następnie wybierz domenę, którą chcesz chronić. Otrzymasz wiadomość e-mail, dzięki której potwierdzisz, że jesteś właścicielem domeny. Potem wystarczy już tylko aktywować certyfikat w Panelu Klienta home.pl. I gotowe!

  • ZAMÓW i ZAPŁAĆ

  • WYBIERZ DOMENĘ

  • POTWIERDŹ w EMAIL

  • AKTYWUJ w PANELU

Integracja z eSklepem home.pl
Lepsze pozycjonowanie w Google
Ubezpieczenie transakcji
Szyfrowanie danych i połączenia

Do czego służy certyfikat SSL?

Chroni transakcje i zabezpiecza przesyłane przez pocztę i stronę WWW informacje, takie jak hasła, loginy, dane osobowe itp.

Powitanie, czyli tzw. SSL Handshake

Certyfikat SSL nawiąże szyfrowane połączenie z przeglądarką odwiedzającego internauty od razu po jego wejściu na Twoją stronę.

Kłódka, która wzbudza zaufanie

W pasku adresu przeglądarki odwiedzającego stronę pojawią się charakterystyczna mała kłódka oraz prefiks HTTPS. Jeśli posiadasz certyfikat typu EV, także kolor paska zmieni się na zielony.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie dane są zawarte w certyfikacie SSL?

W zależności od rodzaju certyfikatu SSL mogą w nim być zawarte informacje o domenie i/lub jej właścicielu (np. nazwa organizacji, adres itp.).

Jak rozpoznać, czy serwis WWW jest zabezpieczony certyfikatem SSL?

Witryny, które są zabezpieczone certyfikatem SSL, mają w pasku adresu przeglądarki przedrostek https:// zamiast http://. W tym samym pasku jest widoczna kłódka, która jest znakiem rozpoznawczym certyfikatu SSL. Strony internetowe zabezpieczone certyfikatami typu EV mają zielony pasek adresu (widoczność zielonego paska jest uzależniona od przeglądarki). Strony, które nie posiadają certyfikatu SSL, są oznaczane jako niezabezpieczone w większości popularnych przeglądarek, co może zniechęcić użytkowników do odwiedzin.

Na jaki okres można zamówić certyfikat SSL?

Certyfikat SSL można zamówić na okres od 1 roku do 2 lat.

Od kiedy zaczyna się liczyć abonament za wykupiony certyfikat?

Abonament certyfikatu rozpoczyna się od dnia jego zakupu w home.pl. Okres ważności jest -niezależny od tego, kiedy certyfikat został zainstalowany na serwerze.

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania certyfikatu SSL?

Certyfikat SSL jest wystawiany dla wskazanej domeny lub poszczególnych subdomen. Ważne, aby przy ubieganiu się o wydanie certyfikatu, posiadać prawa własności domeny, którą chcemy zabezpieczyć. Należy również dysponować aktywną skrzynką pocztową w adresie certyfikowanej domeny, np. admin@nazwa_certyfikowanej_domeny, na którą zostanie wysłana wiadomość z linkiem do potwierdzenia zamówienia.

Co to jest CSR?

CSR (ang. Certificate Signing Request) to plik, który musisz mieć, aby złożyć zamówienie na wydanie certyfikatu SSL (to proces, który przechodzi się po zamówieniu usługi) i utworzyć certyfikację SSL dla domeny. Istnieją dwie ścieżki wygenerowania pliku CSR. Można to zrobić:

1) samodzielnie w Panelu Klienta home.pl (panel.home.pl) w trakcie dokonywania zamówienia;

2) po kontakcie z administratorem serwera, na którym ma zostać zainstalowany certyfikat.

Ile czasu zajmuje wydanie certyfikatu SSL?

Informacje dotyczące czasu niezbędnego do wydania certyfikatu są podane w jego specyfikacji. Czas ten jest zależny od rodzaju wybranego certyfikatu SSL. Certyfikaty klasy DV (Domain Validation), np. homeSSL Start, homeSSL Start Wildcard, homeSSL Start Multidomain – wydawane są do ok. 1 godziny po pozytywnej weryfikacji domeny.
Certyfikaty klasy OV (Organization Validation) i EV (Extended Validation), np. homeSSL Biznes OV, homeSSL Premium EV wydawane są do kilku dni roboczych. Jest to spowodowane tym, że w przypadku certyfikatów OV i EV dokonuje się nie tylko weryfikacji domeny, ale dodatkowo następuje częściowa albo pełna weryfikacji firmy, dla której jest wystawiany certyfikat. Weryfikacja firmy zakłada sprawdzenie wszystkich otrzymanych dokumentów oraz kontakt telefoniczny z osobą uprawnioną do wnioskowania o wydanie certyfikatu.

Czy można zamówić jeden certyfikat dla wielu domen?

Tak, zamówienie certyfikatu SSL dla wielu domen jest możliwe. Wystarczy wybrać certyfikat multidomenowy. Jego różne typy są dostępne w home.pl. Multidomenowy certyfikat SSL może ochronić aż do 5 różnych domen jednocześnie. Jeśli chcesz zabezpieczyć wiele subdomen, wybierz certyfikat typu Wildcard. Wszystkie certyfikaty SSL są dostępne na stronie home.pl/ssl.

Czy istnieje możliwość ponownego wydania certyfikatu?

Tak, jest możliwość ponownego wydania aktywnego certyfikatu SSL, np. kiedy zachodzi konieczność wymiany klucza prywatnego. Żeby to zrobić, skontaktuj się z nami.

W jaki sposób zainstalować na swojej stronie certyfikat SSL?

Dopiero po wydaniu certyfikatu SSL można go zainstalować/uruchomić na serwerze. Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, przejdź do sekcji Usługi WWW w Panelu Klienta home.pl. W home.pl możemy Ci pomóc z instalacją certyfikatu SSL. Wystarczy, że zamówisz profesjonalną usługę IT – instalację certyfikatu SSL. Po zamówieniu usługi zaloguj się do panelu klienta i za jego pośrednictwem wyślij wiadomość e-mail do home.pl. Napisz w niej, na jakim serwerze ma być zainstalowany certyfikat.

Czy, odnawiając certyfikat, muszę ponownie złożyć zamówienie?

Tak, po opłaceniu wystawionej pro formy na odnowienie abonamentu usługi należy złożyć nowe zamówienie w Panelu Klienta home.pl.