Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa pomaga małym i średnim przedsiębiorcom we wdrożeniu płatności bezgotówkowych w swoim biznesie. Lokale handlowo-usługowe, które przez ostatni rok nie posiadały terminali obsługujących ten rodzaj płatności, mają możliwość bezpłatnie zainstalować oraz użytkować (przez rok nie jest pobierana prowizja) terminal.

Jakie są kryteria przystąpienia do programu, które muszą być spełnione przez Użytkownika?

Aby przystąpić do programu Polski Bezgotówkowej Użytkownik musi spełniać poniższe warunki:

  • Użytkownik posiada numer NIP.
  • Użytkownik nie przyjmował płatności bezgotówkowych przez ostatnie 12 miesięcy (nigdy nie posiadał lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmował płatności przy użyciu kart płatniczych).
  • Użytkownik jest właścicielem sieci handlowo-usługowej obejmującej mniej niż 5 placówek lub jest franczyzobiorcą działającym w ramach franczyz obejmujących nie więcej niż 5 placówek.
  • Użytkownik nie jest zarejestrowany z innym agentem rozliczeniowym.

Jaki jest okres dofinansowania?

Użytkownik zostanie zwolniony ze wszelkich kosztów związanych z zakupem i instalacją terminala oraz z opłat za przeprowadzone transakcje przez okres 12 miesięcy lub do sumy obrotu 100 000 PLN.

Czy otrzymam terminal, jeśli nie zostanę zakwalifikowany do programu Polski Bezgotówkowej?

Tak, będziesz mógł otrzymać terminal w specjalnej cenie dla klientów home.pl. Koszt terminala SumUp Air będzie wynosił 199 zł netto. Prowizja od płatności będzie wynosić jedyne 1,49%.

Kto realizuje wysyłkę terminali?

Wysyłkę terminali SumUp Air realizuje producent – firma SumUp.

Jakie są koszty wysyłki terminalu?

Wysyłka terminalu jest bezpłatna.

Ile terminali maksymalnie mogę otrzymać za darmo i bez prowizji przez rok?

W ramach programu możesz otrzymać maksymalnie 3 terminale płatnicze. Okres dofinansowania (prowizji 0% ) jest liczony od momentu instalacji danego terminala.

Dedykowany zespół

naszych doradców

Czy moja firma może przystąpić do programu Polskiej Bezgotówkowej?

Program Polska Bezgotówkowa jest adresowany do małych i średnich przedsiębiorców, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie umożliwiali płatności bezgotówkowych w swoim punkcie handlowo-usługowym. Program ma umożliwić przyjmowanie płatności kartą lub telefonem bez żadnych kosztów przez rok – bez płatności za terminal i prowizję od płatności. Jeśli jesteś przedsiębiorcą działającym w ramach franczyzy, możesz posiadać maksymalnie 5 tego typu placówek.

Jak działa terminal SumUp Air?

Oferowany terminal SumUp Air jest terminalem mobilnym wyposażonym w technologię NFC - przyjmuje płatności wykonywane kartą zbliżeniowo, przez wprowadzenie karty z chipem lub poprzez płatność telefonem posiadającym moduł NFC z zainstalowaną aplikacją Google Pay lub Apple Pay.

Aby zacząć użytkować terminal wystarczy podłączyć go do własnego telefonu wyposażonego w:

  • Bluetooth 4.0 - dla bezprzewodowego połączenia z terminalem.
  • W system operacyjny iOS w wersji 8.0 lub nowszej dla urządzeń firmy Apple.
  • W system operacyjny Android w wersji 4.4 lub nowszej dla urządzeń z systemem Android.