esklep ads logo

Skuteczna reklama produktowa Google z narzędziem eSklep Ads

Uruchom kampanię produktową asortymentu z Twojego eSklepu
w Google. Zyskaj nawet 375 zł dodatkowych środków na reklamę.

Sprawdź szczegóły
reklama esklepów
czym jest esklep ads

Czym jest eSklep Ads?

Kampania produktowa Google

W ramach usługi eSklep Ads uruchomimy i poprowadzimy kampanię produktową Twojego eSklepu od home.pl w Google. To najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie dla sklepów internetowych chcących pozyskać nowych klientów.

Raporty i wsparcie specjalistów

Działania możesz śledzić na bieżąco w panelu sklepu. Otrzymasz od nas regularne raporty i wsparcie specjalistów.

Nie masz jeszcze sklepu w home.pl? Załóż go teraz!

Sprzedawaj więcej z eSklep Ads

Wykorzystaj nowe możliwości i pokaż swoje produkty klientom

Zyskaj do 375 zł

googleAds logo

Wydając 599 zł, zyskujesz dodatkowo do 375 zł netto na pierwszą kampanię Twoich produktów w Google Ads

Jak się rozliczamy?

googleAds logo

Nasz model rozliczeniowy to 10% prowizji od wydatków na reklamę + % od wartości wygenerowanych zamówień w zależności od wielkości ROAS*

*ROAS - procentowo wyrażony stosunek zamówień/wydatków. ROAS < 500% - 3% dla
home.pl, ROAS > 500% - 5% dla home.pl

Sprawdź szczegóły

Dlaczego warto uruchomić eSklep Ads?

brak zobowiązań

Brak zobowiązań

Nie podpisujemy żadnej umowy – to Ty decydujesz, kiedy uruchamiasz kampanię, ile potrwa i jaki budżet na nią przeznaczysz.
brak zobowiązań

Dedykowany opiekun kampanii

Już na starcie kampanii otrzymasz wsparcie dedykowanego specjalisty, który pomoże Ci na każdym etapie prowadzonych działań reklamowych.
brak zobowiązań

Dodatkowe środki na kampanię

Pierwszy raz korzystasz z kampanii Google Ads? To świetnie! Możesz zyskać dodatkowo na reklamę swoich produktów
nawet do 375 zł.

Sprawdź, jak to działa
brak zobowiązań

Zrozumiałe statystyki

W panelu administracyjnym Twojego sklepu znajdziesz kompleksowy i przejrzysty raport z kampanii. Masz do niego dostęp w każdej chwili i z dowolnego urządzenia.
brak zobowiązań

Intuicyjne narzędzie

Przyjazny panel pozwoli Ci efektywnie zarządzać reklamą nawet kilku tysięcy produktów. Dzięki niemu możesz reklamować cały asortyment dostępny w Twoim sklepie internetowym.
brak zobowiązań

Przejrzysty model rozliczania

W naszym modelu pobieramy 10% prowizji od zasilenia na optymalizację i obsługę kampanii. Następnie rozliczamy się od wartości wygenerowanych w ramach kampanii zamówień.

Zapoznaj się z wymogami firmy Google

Reklama produktowa w sieci Google to jedna z najskuteczniejszych form dotarcia do klientów sklepów internetowych.
Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, firma Google wprowadziła wiele zasad, które regulują korzystanie z tej formy reklamy.

Konfiguracja i weryfikacja kampanii po stronie Google trwa ok. 5 dni roboczych. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami – udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Kampania produktowa
krok po kroku

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego Twojego sklepu

Po zalogowaniu wybierz zakładkę Kampanie i dokończ konfigurację sklepu zgodnie z widoczną tam instrukcją.

2. Zasil konto

Po spełnieniu wszystkich warunków zasil kampanię (przycisk: Zasil konto i zacznij zarabiać). Minimalna kwota zasilenia to 599 zł netto. Po wybraniu kwoty otrzymasz fakturę VAT.

3. Zaczekaj na weryfikację

Po zaksięgowaniu wpłaty Google ma 5 dni na weryfikację Twojego konta. Następnie reklama zostanie uruchomiona, a produkty z Twojego sklepu pojawią się w wyszukiwarce.

4. Sprawdzaj efekty kampanii eSklep Ads

Od pierwszych dni wyświetlania reklam w panelu administracyjnym eSklepu dostępny będzie raport prezentujący prowadzone działania i ich wyniki.

Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z konfiguracją,
zgłoś się do nas przez formularz – przeprowadzimy Cię przez każdy etap kampanii.

Kampania produktowa
krok po kroku

Imię i nazwisko

Podaj swoje imię i nazwisko

E-mail

Na ten e-mail otrzymasz odpowiedź od home.pl

+48 telefon komórkowy

Numer telefonu, który ułatwi kontakt z Tobą

Adres Twojego sklepu (opcjonalnie)

Jeśli nie masz jeszcze sklepu pozostaw puste

Najczęściej zadawane pytania o eSklep Ads

Czym jest reklama produktowa w wyszukiwarce Google?

W ramach usługi eSklep Ads prowadzimy dla sklepów internetowych zarejestrowanych na naszej platformie reklamę Google Shopping (tzn. reklamę produktową). Reklama produktowa w Google pozwala właścicielom sklepów internetowych na kierowanie oferty do użytkowników szukających konkretnego asortymentu. Daje ona dużą szansę na dotarcie do osób realnie zainteresowanych zakupem określonego produktu. Jaką przewagę mają tego rodzaju kampanie nad innymi formami reklamowymi? W ich wypadku zapłacisz tylko za wyniki. Jeżeli Twoją reklamę zobaczy 1000 osób, a tylko 3 w nią klikną – zapłacisz tylko za te 3 kliknięcia. Oznacza to, że opłaty są pobierane wyłącznie za kliknięcia w konkretny produkt.

Jak skorzystać z usługi eSklep Ads?

To bardzo proste. Zaloguj się do panelu administracyjnego swojego eSklepu, przejdź do sekcji Kampanie i dokończ konfigurację sklepu zgodnie z instrukcją widoczną w panelu. Po spełnieniu wszystkich warunków będziesz mógł zasilić swoje konto reklamowe. W tym celu kliknij Zasil konto i zacznij zarabiać. Po zaksięgowaniu środków Twój sklep będzie sprawdzany przez Google. Trwa to ok 5 dni roboczych. Po pozytywnej weryfikacji przez Google, kampania wystartuje automatycznie. Po starcie kampanii otrzymasz maila z informacją, kto jest Twoim opiekunem, a w swoim panelu zobaczysz raport kampanii. Sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czy podczas kampanii mogę dodawać nowe produkty?

Nie musisz tego robić. Każdy nowy produkt, który pojawi się w Twoim sklepie internetowym jest dodawany do kampanii automatycznie z pliku produktowego (XML) zawierającego wszystkie niezbędne rzeczy, by prezentować Twoją ofertę w wyszukiwarce Google (nazwa, obrazek, cena, nazwa sklep). Plik produktowy jest aktualizowany co 24 godziny. Oznacza to, że nowo dodane do Twojego sklepu produkty będą reklamowane w ramach kampanii w ciągu najbliższych 24 godzin.

Ile kosztuje kampania?

Model rozliczenia usługi eSklep Kampanie zakłada, że z pierwszej opłacanej faktury, pobierana jest prowizja 10% na poczet optymalizacji i obsługi kampanii. Następnie 10 dnia kolejnego miesiąca rozliczamy się z wygenerowanej sprzedaży (według poniższego modelu) i wtedy zostaje przesłana druga faktura na określoną kwotę. Wszystkie dane dostępne będą na bieżąco w Panelu Administracyjnym sklepu w zakładce Kampanie.

Przyjęty model rozliczeniowy jest bardzo prosty. Sprawdź przykłady rozliczeń usługi eSklep Ads

Gdzie znajdę raport z kampanii

Po stracie kampanii w panelu administracyjnym eSklepu w zakładce Kampanie dostępny będzie raport, który zawiera takie informacje jak: liczba wyświetleń, kliknięć i transakcji, zwrot z inwestycji, koszt kliknięć oraz przychody. Dane przedstawione na wykresie możesz dowolnie filtrować wybierając interesujący Ciebie zakres dat.