Szczegółowe parametry

  PERSONAL
EMAIL
BUSINESS
EMAIL
 
14 dni okresu testowego*
Wypróbuj bez żadnych zobowiązań
Zamów

Pojemność Dokumentacja »

Udostępnione przestrzenie dyskowe umożliwiają swobodną i pozbawioną kłopotów korespondencję. Co istotne, wielkość wysyłanych wiadomości we wszystkich pakietach jest nieograniczona.

20 GB

Konta pocztowe

Przestrzeń dostępną w koncie typu Business email możesz podzielić na mniejsze, min. 500 MB skrzynki typu Mailbox (dla kont typu Business email rejestrowanych przed 02.04.2015r. minimalny rozmiar skrzynki typu Mailbox to 50MB). Aktywacja każdego konta powoduje zmniejszenie powierzchni konta catch-all. Każde konto posiada swój login, hasło oraz pakiet usług dodatkowych (Panel Administracyjny).

1

Aliasy do kont e-mail Dokumentacja »

Do każdego konta e-mail możesz bezpłatnie uruchomić dodatkowy adres (alias). Listy adresowane na tą nazwę będą kierowane do Twojej skrzynki. Wykorzystaj tą funkcję, aby np. zróżnicować nazwę podawaną swoim znajomym i wykorzystywaną w pracy.

1

Miniserwis WWW

Użytkowanie pakietu Business email umożliwia opublikowanie i prowadzenie serwisu WWW. To doskonała okazja do zaprezentowania siebie, swojej firmy i oferty.

-

Zarządzanie aliasami Dokumentacja »

Do każdej skrzynki poczty elektronicznej, działającej w domenie konta typu Business email, możesz przypisać aliasy - czyli dodatkowe adresy kierujące pocztę na jedną skrzynkę. W ten sposób użytkownik, korzystając z jednego konta, może jednocześnie obsługiwać pocztę kierowaną na wiele nazw (części adresów e-mail przed znakiem @).

W Panelu Administracyjnym serwera wirtualnego możesz definiować aliasy w sposób dowolny.

-

Domena nazwa.home.pl Dokumentacja »

Podczas rejestracji konta typu Business email automatycznie przydzielana jest bezpłatna domena nazwa.home.pl. Umożliwia to natychmiastowe użytkowanie serwera WWW pod nadanym przez system adresem. Możliwe jest także dodawanie dowolnych przedrostków typu: www, ftp oraz mail (np. www.nazwa.home.pl) przed nazwą konta.

-

Adres w unikatowej domenie Dokumentacja »

Konta Personal Email posiadają unikatowe domeny, niedostępne w żadnej innej usłudze: post.pl, data.pl, friend.pl, world.pl, space.pl, message.pl, epoczta.pl, people.pl, euromail.pl, list.pl, life.pl, hot.pl.

Możesz dzięki nim utworzyć np. adres postaci imie.nazwisko@post.pl

+

Catch-all dla głównego konta pocztowego Dokumentacja »

Powierzchnia przeznaczona w Business emailu na pocztę elektroniczną stanowi początkowo jedno konto z funkcją Catch-All, umożliwiającą wykorzystywanie nieograniczonej ilości aliasów pocztowych. Dzięki temu Twoja skrzynka pocztowa przechwyci całą pocztę skierowaną na Twoje domeny - a więc listy wysyłane pod adresy w postaci: dowolna_nazwa@domena, o ile nie istnieją dodatkowe konta o konkretnej nazwie.

-

Statystyki oglądalności Dokumentacja »

Statystyki serwera pozwalają określić, kto zagląda na strony, ile nastąpiło odwołań i jakie są najpopularniejsze dokumenty serwisu. System udostępnia dane dotyczące zarówno odwołań na stronach WWW, jak i pobrania dokumentów z serwera anonymous FTP.

Szczegółowy raport generowany jest automatycznie co 24 godziny i zawiera dokładne informacje statystyczne na temat oglądalności serwisu w ciągu ostatniej doby oraz zestawienia miesięczne, prezentowane w formie numerycznej i graficznej (wykresy).

-

Konto na serwerze FTP

Konto FTP umożliwia natychmiastowe umieszczenie wykonanych stron na naszym serwerze oraz ich późniejszą aktualizację. W ten sposób możesz sam zdecydować, kiedy chcesz opublikować bądź zmienić istniejące strony WWW.

-

Usługi dodane dla serwera WWW

 • umieszczanie własnych skryptów PHP - skrypty tego typu mogą realizować różne funkcje - od liczników po systemy baz danych. W sieci Internet dostępnych jest kilka tysięcy skryptów napisanych w tym języku.

  Dokumentacja »

 • CRONa - Skrypt umieszczony w katalogu głównym konta Business email może być cyklicznie wywoływany przy pomocy CRONa. Usługa ta umożliwia uruchomienie programu o określonej godzinie, co godzinę, codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

  Dokumentacja »

 • zabezpieczania hasłem dostępu do stron WWW - system kont i haseł przydaje się w przypadku, gdy administrujący stronami chce udostępnić część serwisu tylko konkretnym osobom (np. producent oprogramowania udostępnia nowe wersje swoich programów osobom, które zakupiły wcześniejsze wersje).
  Elastyczna konfiguracja pozwala dowolnie zdefiniować, kto ma lub kto nie powinien uzyskać dostępu do określonych zasobów.

  Dokumentacja »

 • własne strony błędów - W przypadku braku żądanego dokumentu na serwerze, zamiast standardowego komunikatu serwera, możesz zdefiniować własną stronę błędów.

  Dokumentacja »

-

Roczny pakiet transferu

W ramach konta typu Business email w sieci home.pl udostępniamy pakiet ruchu (transferu). Jest on określany dla ruchu generowanego przez poszczególne serwery usług konta Business email (np. WWW - HTTP, FTP, poczta - SMTP i POP3).

Pakiet ruchu podany jest w odniesieniu rocznym, do wykorzystania w ciągu najbliższych 366 dni abonamentu. Wartość transferu dla konta Business email (3000 GB rocznie) pozwala przetransferować ok. trzy miliony standardowej wielkości (100 KB) stron WWW.

Informacje o wykorzystanej części ruchu znajdziesz w Panelu Administracyjnym konta.

-

Łatwy do zapamiętania adres

Rejestracja kont Personal email:
Możesz podać dowolną nazwę konta o długości od 2 do 31 znaków, a także wybrać jedną z możliwych domen: post.pl, hot.pl, friend.pl, list.pl, people.pl, write.pl, writeme.pl, life.pl, netpoczta.pl, netskrzynka.pl, message.pl, data.pl, world.pl, easymail.pl, internetmail.pl, eskrzynka.pl, space.pl, exclusive.pl. Co ważniejsze - nazwy kont mogą się powtarzać w różnych domenach - daje to większy wybór adresów e-mail, które można zarejestrować.

Rejestracja kont Business email:
Dla kont Business email udostępniamy nadaną przez system domenę w postaci nazwa.home.pl. Istnieje też możliwość zarejestrowania własnej domeny.

+

Dostęp przez IMAP i POP3 Dokumentacja »

Pocztę możesz wysyłać i odbierać używając dowolnego programu pocztowego, obsługującego standardy IMAP i POP3 (są to protokoły odbioru poczty z serwera) oraz SMTP (protokół wysyłki poczty). Przykładem takiego programu jest Mozilla Thunderbird lub Windows Live, który jest elementem systemu Windows.

+

Dostęp przez WWW Dokumentacja »

Oprócz edycji poczty przy użyciu programu pocztowego istnieje możliwość obsługi konta również poprzez dowolną przeglądarkę WWW. Odbywa się to za pośrednictwem specjalnego modułu obsługi poczty - Ox App Suite. Teraz, chcąc szybko sprawdzić pocztę, np. na cudzym komputerze, nie musisz już konfigurować programu pocztowego - wystarczy, że użyjesz przeglądarki WWW.

System umożliwia wysyłkę własnych wiadomości, również z załącznikami, kasowanie wybranych przesyłek z serwera - dzięki czemu można szybko i skutecznie odblokować skrzynkę zatkaną dużymi przesyłkami. Wbudowana książka adresowa pozwala uporządkować kontakty. Kodowana transmisja danych zwiększa bezpieczeństwo pracy z systemem, a obsługa zewnętrznych kont pocztowych pozwala na czytanie poczty z wielu kont w jednym miejscu.

+

ActiveSync Dokumentacja »

Pełna synchronizacja poczty, kalendarza, zadań i kontaktów na Twoim smartfonie w ramach ActiveSync. Każdy email, który trafi na Twoją skrzynkę pocztową OX, automatycznie pojawi się na Twoim smartfonie.

- dostępny w ramach Cloud Email Xchange

Autoryzacja SMTP Dokumentacja »

Autoryzacja SMTP to zabezpieczenie uniemożliwiające wysyłkę poczty bez uprzedniej autoryzacji. W ten sposób serwery home.pl chronią Cię przed podszywaniem się pod Twój adres e-mail, żądając podania adresu oraz hasła przy każdorazowej próbie wysyłki poczty za pomocą programu pocztowego.

+

Autoresponder Dokumentacja »

Autoresponder to funkcja umożliwiająca udzielanie automatycznej odpowiedzi na list, który pojawił się w Twojej skrzynce. Po otrzymaniu przesyłki system wyśle do korespondenta zdefiniowaną wcześniej odpowiedź. Oryginalny list możesz w dowolnym momencie ściągnąć z serwera i skontaktować się z jego nadawcą. Warto zaznaczyć, że autoresponder nie zadziała dla przesyłek pochodzących z list dyskusyjnych oraz z przekierowania.

+

Przekierowanie poczty Dokumentacja »

Właściwość ta umożliwia przekierowanie przychodzącej poczty na inne, wskazane adresy e-mail (inne skrzynki pocztowe). Przekierowanie może być całkowite, tzn. w przypadku jego włączenia przychodzące listy nie są umieszczane w skrzynce pocztowej, a jedynie wysyłane dalej na wpisany adres lub częściowe - w tej sytuacji na serwerze pozostaje kopia wiadomości źródłowej.

+

Powiadamianie na telefon komórkowy Dokumentacja »

Jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego posiadającego swój quasiemailowy adres w sieci Internet (PlusNet w sieci Plus, Poczta Komfort w sieci T-mobile lub Multi Box w sieci Orange), możesz otrzymywać komunikaty tekstowe informujące o pojawieniu się nowych listów w Twojej skrzynce pocztowej. Dzięki temu nie musisz już co kilka godzin sprawdzać, czy otrzymałeś pocztę - z chwilą pojawienia się listu w skrzynce otrzymasz automatycznie informację o tym fakcie. Informację o nadejściu nowej poczty możesz skierować na kilka niezależnych adresów/numerów telefonów.

Powiadomienia są generowane jedynie dla wiadomości skierowanych do ciebie - system nie wysyła powiadomień dla przesyłek skierowanych do wielu osób na raz - np. wiadomości z list dyskusyjnych, z automatów czy też spamu (ofert handlowych). Wysyłany komunikat zawiera adres e-mail nadawcy, temat oraz pierwsze znaki listu.

UWAGA: Usługa zależna jest od działania bramek operatorów telekomunikacyjnych. home.pl nie bierze jakiejkolwiek odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie informowania, spowodowane awariami czy ograniczeniami bramek poszczególnych operatorów.

Zobacz sposób konfiguracji usługi.

+

Antywirus

Wirusy i tzw. robaki internetowe rozsyłane e-mailem to istna plaga sieciowego świata. Na serwerach home.pl zainstalowany jest program skanujący i odrzucający przesyłki zawierające nieprzyjemne niespodzianki.

+

Antyspam Dokumentacja »

Oferowane przez nas usługi są w pełni komercyjne. Nie wysyłamy na Twoje konto jakichkolwiek reklam oraz nie udostępniamy Twoich danych osobowych i adresu e-mail innym firmom. Chronimy Cię przed spamem - na naszych serwerach zainstalowane są wielopoziomowe zabezpieczenia antyspamowe, automatycznie blokujące większość przesyłek reklamowych. Dla każdego konta istnieje możliwość zdefiniowania własnych "czarnych" i "białych" list.

Każdy użytkownik może w Panelu Administracyjnym zdecydować, czy blokada antyspamowa ma funkcjonować dla jego konta (użytkownicy chcący otrzymywać reklamy mogą wyłączyć blokadę).

+

Brak limitu wielkości wiadomości

Oprogramowanie naszego serwera SMTP nie limituje wielkości pojedynczej przesyłki pocztowej - bez problemu można wysłać i odebrać list o objętości większej niż 10 MB. W przypadku wysyłki listu do skrzynki obsługiwanej przez innego providera niż home.pl warto jednak pamiętać, że na innych serwerach często takie limity funkcjonują, uniemożliwiając wysyłkę dużego listu.

+

Bezpieczna poczta przez SSL

Korzystając z programów pocztowych do obsługi poczty w sieci home.pl możesz wybrać opcję bezpiecznego połączenia SSL. Zwiększa to bezpieczeństwo transmisji danych pomiędzy Twoim komputerem a serwerem pocztowym.

+

Możliwość rejestracji własnej domeny z utrzymaniem serwerów DNS Dokumentacja »

Oprócz automatycznie przydzielonej domeny istnieje możliwość zarejestrowania własnej domeny. Do najpopularniejszych typów domen można zaliczyć: .com.pl, .pl, .miasto.pl oraz .com. Własna domena, po zarejestrowaniu, może być używana zarówno do adresowania serwisu WWW, jak i poszczególnych skrzynek pocztowych. home.pl oferuje atrakcyjne warunki finansowe związane z rejestracją własnej domeny.

Na potrzeby użytkowanej domeny udostępniamy trzy serwery nazw. Zapewnia to pełną obsługę domeny i stabilny dostęp do zasobów udostępnionych w jej ramach.

+

Panel Administracyjny Dokumentacja »

Panel Administracyjny to centrum zarządzania kontem na serwerach home.pl. To tutaj w dowolnym momencie zmienisz hasło, uzyskasz dostęp do statystyk, skonfigurujesz parametry oraz sprawdzisz status konta.

+

Bezpłatna pomoc techniczna Dokumentacja »

W ramach abonamentu wszyscy użytkownicy kont w sieci home.pl mają możliwość uzyskania pomocy technicznej, zarówno telefonicznie, drogą e-mailową, jak i za pośrednictwem chata internetowego na stronie WWW.

+

Wydajne i stabilne serwery

Do utrzymania kont naszych użytkowników, wykorzystujemy klaster złożony z ponad 1200 platform serwerowych HP, TYAN, Chenbro oraz Supermicro. Wyposażenie sieci stanowią ponadto przełączniki, routery i firewalle firmy Cisco i Brocade. Ochronę danych zapewnia system backupu oparty o serwery z macierzami dyskowymi o łącznej pojemności ponad 400 TB.

Dzięki autorskiemu oprogramowaniu serwera pocztowego i serwera WWW stworzyliśmy nową jakość w dziedzinie obsługi poczty elektronicznej. Serwery home.pl są w stanie obsłużyć setki przesyłek pocztowych w ciągu jednej minuty. Nasze oprogramowanie dostarcza codziennie około 600 tysięcy listów. Oparcie zaplecza sprzętowego o wydajną i niezawodną technologię Intela i wielokrotne łącza, do których podłączone są serwery, dają gwarancję pewnego dostarczenia poczty.

+

Regularna kopia bezpieczeństwa Dokumentacja »

Wszystkie dane na serwerach home.pl zabezpieczane są kopią zapasową. Dzięki temu możemy odtworzyć skasowane lub zmodyfikowane zbiory.

+

Nasze łącza do Sieci Dokumentacja »

Serwery home.pl utrzymywane są w największym polskim data center firmy T-Mobile Polska S.A., posiadającym niezależne łącza o przepustowości 10 Gbit/s do największej sieci w Polsce – TPNET (sieć Orange Polska S.A.), 3 łącza 2.5 Gbit/s do międzynarodowych węzłów GTS CE znajdujących się we Frankfurcie nad Menem, Pradze i Wiedniu, oraz wielokrotne łącza do wielu innych polskich operatorów.

Posiadamy również łącze 10 Gbit/s do PLIX. Wymieniamy ruch z takimi sieciami jak: Netia, Multimedia Polska, UPC Polska, ATM, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Crowley Data Poland, Cyfrowy Polsat, NASK i wielu innych.

+

Hosting redundantny

Maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność hostingu profesjonalnego gwarantowane zdublowaną architekturą serwerową (dwa centra danych w Polsce), podwójną kopią zapasową (w tym kopie przyrostowe oraz kopie wykonywane w czasie rzeczywistym), a także wielokrotnymi łączami do sieci 10Gbit/s gwarantującymi pełną redundancję. Wirtualizacja oparta o najnowsze innowacje z obszaru cloud-computingu.

+
 
Cena standardowa
Cena w abonamencie rocznym
50 zł netto
(61,50 zł brutto)

* Okres testowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi (w rozumieniu odpowiednio pkt 6 albo pkt 7 Regulaminu sieci home.pl, dostępnego pod adresem https://regulaminy.home.pl). Okres testowy kończy się po upływie 14 dni od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi (w rozumieniu odpowiednio pkt 6 albo pkt 7 Regulaminu sieci home.pl), nie później jednak niż w dniu uiszczenia opłaty z tytułu usługi. Dokonanie zatem opłaty z tytułu usługi w trakcie trwania okresu testowego powoduje zakończenie okresu testowego.

INFORMACJA HANDLOWA

 • Infolinia:

  504 502 500

  z telefonów stacjonarnych, komórkowych i z zagranicy

 • Kontakt e-mail

 • Czat handlowy

 • Przejdź

Cena połączenia telefonicznego uzależniona od operatora.

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.Nie pokazuj więcej tego powiadomienia