Szczegółowe parametry

  BUSINESS CLOUD
BASIC
BUSINESS CLOUD
STARTER
BUSINESS CLOUD
SERVER
BUSINESS CLOUD
UNLIMITED
 
14 dni okresu testowego*
Wypróbuj bez żadnych zobowiązań
Przejdź do oferty
SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA

Pojemność serwera Dokumentacja »

W ramach naszego serwera otrzymujesz przestrzeń dyskową na zawartość Twojego serwisu - stron HTML, grafiki, plików publikowanych przez WWW jak i FTP oraz SQL.

W przypadku usługi Business Cloud Unlimited obowiązuje sztywny podział powierzchni na usłudze: 1 TB na WWW, 1 TB na pocztę.

50 GB 100 GB 500 GB 2 TB

Roczny pakiet transferuDokumentacja »

Na wygenerowany przez użytkownika ruch (transfer) składają się usługi dostępne w ramach serwera (np. WWW - HTTP, FTP, poczta - SMTP, IMAP, POP3).

Informacje o wykorzystanym pakiecie ruchu znajdziesz w Panelu Administracyjnym konta.

W przypadku wygenerowania, w miesiącu kalendarzowym, ruchu przekraczającego 1 TB (usługi Business Cloud Basic / Business Cloud Starter) oraz 5 TB (Business Cloud Server / Business Cloud Unlimited) prędkość przesyłania danych spada do 10Mbps. Pełna prędkość jest przywracana na początku kolejnego miesiąca.

bez limitu bez limitu bez limitu bez limitu

Obsługa serwisów WWW Dokumentacja »

Do każdego serwera WWW może być przypisanych wiele domen internetowych. Część z nich będzie wskazywać na katalog główny tego konta, część natomiast może zostać przekierowana na podkatalog bez dodatkowych opłat.

Przykładowo: jeśli posiadasz domenę mojadomena.com.pl, możesz skonfigurować ją tak, aby po wpisaniu adresu mojadomena.com.pl w przeglądarce wyświetliła się zawartość strony umieszczona w utworzonym w ramach konta podkatalogu. Dzięki tej usłudze możesz przydzielić osobne adresy domenowe poszczególnym, wybranym przez siebie fragmentom serwisu WWW.

Przekierowanie domen na podkatalog jest bezpłatne.

bez limitu bez limitu bez limitu bez limitu

Możliwość dowolnego podziału powierzchni Dokumentacja »

Dostępną w ramach serwera przestrzeń możesz podzielić pomiędzy usługi związane z WWW, FTP, SQL oraz pocztę elektroniczną. Proporcje te możesz w każdym momencie zmienić za pośrednictwem Panelu Administracyjnego. Dla usługi Business Cloud Unlimited podział przestrzeni jest stały - 1 TB na WWW/bazy danych, 400 GB na pocztę.

+ + + -

Konta na serwerze FTP Dokumentacja »

Konto FTP umożliwia natychmiastowe umieszczenie wykonanych stron na naszym serwerze oraz ich późniejszą aktualizację. W ten sposób możesz sam zdecydować, kiedy chcesz opublikować bądź zmienić istniejące strony WWW. W ramach hostingu funkcjonuje zawsze jedno główne konto FTP. Kolejne konta utworzysz w panelu administracyjnym usługi.

bez limitu bez limitu bez limitu bez limitu

Dostęp FTP do wydzielonego katalogu Dokumentacja »

Za pomocą tej funkcjonalności możesz założyć konto FTP, które umożliwi dostęp wyłącznie do jednego wybranego katalogu w obrębie przestrzeni przeznaczonej na publikację stron WWW. Jest to doskonałe narzędzie dla współpracowników, którzy np. przesyłają pliki i dane, a nie powinni mieć dostępu do całego konta. Możesz utworzyć nieograniczoną ilość kont FTP z dostępem do wybranego katalogu.

- + + +

Serwer anonymous FTP Demo » Dokumentacja »

Serwer anonymous FTP umożliwia udostępnianie plików użytkownikom Internetu. W praktyce oznacza to wygodną publikację cenników, ofert, programów itp. Pliki umieszczane na serwerze anonymous FTP (pod adresem ftp.domena.pl) są jednocześnie dostępne przez WWW - osoba ściągająca plik może sama wybrać odpowiedni protokół.

- + + +

WebFTP Dokumentacja »

Za pomocą WebFTP zalogujesz się do swojego serwera za pośrednictwem przeglądarki - nie musisz instalować dodatkowych aplikacji, aby szybko i wygodnie zmienić zawartość pliku na serwerze, usunąć katalog czy wgrać nowe dane.

+ + + +

Bazy MySQL/InnoDB Dokumentacja »

Dostęp do baz MySQL o nielimitowanej wielkości pozwoli Ci na stworzenie dynamicznego serwisu WWW, czy systemu bazodanowego lub wyszukiwawczego. Zaletą korzystania z baz jest szybkość działania, uniwersalność języka zapytań oraz proste zarządzanie bazą poprzez udostępniany przez nas panel - phpMyAdmin.

25 50 bez limitu bez limitu

Hosting baz na dyskach NVMe

Bazy danych utrzymujemy na nowoczesnych dyskach NVMe, dzięki czemu operacje wykonywane na bazach oraz odczyt/zapis informacji odbywa się do 250% razy szybciej w porównaniu do tradycyjnych dysków talerzowych. Dotyczy baz MySQL.

+ + + +

Bazy PostgreSQL Dokumentacja »

PostgreSQL jest obiektowo-relacyjnym systemem baz danych, bardziej rozbudowany i zaawansowany Do zarządzania bazą udostępniamy specjalny panel - phpPGAdmin.

- 5 bez limitu bez limitu

Bazy MS SQL Dokumentacja »

MS SQL to rozwiązanie, które dostarcza ogromnych możliwości w zakresie wydajności i skalowalności. Pojemność bazy nie jest związana z pojemnością serwera.

Zarządzanie bazą odbywa się przez prosty i efektywny mechanizm - MyLittleAdmin. Istnieje również możliwość połączenia zdalnego z bazą.

- 1 2 5

Autoinstalator aplikacji Dokumentacja »

Pozwala na łatwe i nie wymagające specjalistycznej wiedzy instalowanie gotowych aplikacji użytkowych. Aplikacje dostępne w ramach Autoinstalatora, to narzędzia popularne, znane wielu użytkownikom na całym świecie, bogate w funkcjonalności, a zarazem proste w użyciu (m.in. phpBB, Joomla!, Wordpress, Coppermine Gallery, MediaWiki i wiele innych).

+ + + +

Protokół SSH

Konsola SSH pozwoli na administrowanie serwerem i jego zawartością w wygodnej, tekstowej formie.
*Dostęp do SSH dla Twojego serwera będzie aktywny po opłaceniu usługi.

- + + +

Przestrzeń na pocztę e-mail

Przestrzeń, w ramach której możesz utworzyć skrzynki e-mail na serwerze.

w ramach dostępnej pojemności w ramach dostępnej pojemności w ramach dostępnej pojemności 1 TB

Nieograniczona liczba kont pocztowych Dokumentacja »

Główne konto pocztowe możesz podzielić na mniejsze, min. 50 MB skrzynki typu Mailbox (bez dostępu do FTP) lub min. 500 MB dla usług założonych po 2.04.2015. Aktywacja każdego konta powoduje proporcjonalne zmniejszenie powierzchni konta Catch-all. Każde wydzielone konto posiada swój niezależny login oraz hasło.

+ + + +

Multipoczta Dokumentacja »

Możliwość zakładania w ramach jednego serwera wielu kont e-mail o tej samej nazwie i przypisania ich do wybranej domeny (np. biuro@domena1.pl, biuro@domena2.pl, itd.). Funkcjonalność ułatwiająca zarządzanie wieloma niezależnymi projektami internetowymi w ramach jednego serwera.

- + + +

Główne konto pocztowe z funkcją Catch-all Dokumentacja »

Powierzchnia przeznaczona na pocztę elektroniczną stanowi początkowo jedno konto z funkcją Catch-All, umożliwiającą wykorzystywanie nieograniczonej ilości aliasów pocztowych. Dzięki temu Twoja skrzynka pocztowa przechwyci całą pocztę skierowaną na Twoje domeny - a więc listy wysyłane pod adresy w postaci: dowolna_nazwa@domena. Jeżeli istnieją wydzielone konta, np. biuro@domena, ksiegowosc@domena, wiadomości kierowane na te adresy trafią beposrednio do tych skrzynek.

+ + + +

Antyoszust – autoryzacja SMTP Dokumentacja »

Autoryzacja SMTP to zabezpieczenie uniemożliwiające wysyłkę poczty bez uprzedniej autoryzacji. W ten sposób serwery home.pl chronią Cię przed podszywaniem się pod Twój adres e-mail, żądając podania adresu oraz hasła przy każdorazowej próbie wysyłki poczty za pomocą programu pocztowego.

+ + + +

Antyspam Dokumentacja »

Oferowane przez nas usługi są w pełni komercyjne. Nie wysyłamy na Twoje konto jakichkolwiek reklam oraz nie udostępniamy Twoich danych osobowych i adresu e-mail innym firmom. Chronimy Cię przed spamem - na naszych serwerach zainstalowane są wielopoziomowe zabezpieczenia antyspamowe, automatycznie blokujące większość przesyłek reklamowych. Dla każdego konta istnieje możliwość zdefiniowania własnych "czarnych" i "białych" list.

Każdy użytkownik może w Panelu Administracyjnym zdecydować, czy blokada antyspamowa ma funkcjonować dla jego konta (użytkownicy chcący otrzymywać reklamy mogą wyłączyć blokadę).

+ + + +

Antywirus

Wirusy i tzw. robaki internetowe rozsyłane e-mailem to istna plaga sieciowego świata. Na serwerach home.pl zainstalowany jest program skanujący i odrzucający przesyłki zawierające nieprzyjemne niespodzianki.

+ + + +

Listy mailingowe Dokumentacja »

Listy mailingowe pozwalają na zebranie do 200 kontaktów na jednej liście, które będą następnie dostępne pod jednym adresem e-mail. Tworząc i wysyłając wiadomość e-mail na adres listy, trafisz od razu do całej grupy odbiorców, bez konieczności wpisywania każdego adresu e-mail oddzielnie. Funkcja list mailingowych na serwerze może być więc przydatna dla każdego, kto chce komunikować się w szybki i prosty sposób z szerszą grupą odbiorców (np. ze swoimi pracownikami).

20 40 50 50

ActiveSync Dokumentacja »

Pełna synchronizacja poczty, kalendarza, zadań i kontaktów na Twoim smartfonie w ramach ActiveSync. Każdy email, który trafi na Twoją skrzynkę pocztową OX, automatycznie pojawi się na Twoim smartfonie.

dostępny w ramach Cloud Email Xchange dostępny w ramach Cloud Email Xchange dostępny w ramach Cloud Email Xchange dostępny w ramach Cloud Email Xchange

Bezpieczna poczta przez SSL Dokumentacja »

Korzystając z programów pocztowych do obsługi poczty w sieci home.pl możesz wybrać opcję bezpiecznego połączenia SSL. Zwiększa to bezpieczeństwo transmisji danych pomiędzy Twoim komputerem a serwerem pocztowym.

+ + + +

Cykliczne uruchamianie skryptów – CRON Dokumentacja »

Skrypt umieszczony w katalogu głównym konta WWW może być cyklicznie wywoływany przy pomocy CRONa. Usługa ta umożliwia uruchomienie programu o określonej godzinie, co godzinę, codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

+ + + +

mod-rewrite Dokumentacja »

Każde konto WWW posiada obsługę rozszerzeń mod-rewrite, które umożliwiają przepisywanie linków. Dzieki temu, możesz tworzyć przyjazne odnośniki w ramach Twojego serwisu internetowego - podniosą one czytelność oraz pozycje Twojej strony w wynikach wyszukiwarek tj. Google.

+ + + +

Dostęp do stron przy użyciu haseł Dokumentacja »

Tworzenie ukrytych katalogów umożliwia zabezpieczenie części serwisu WWW przed niepowołanym dostępem. System kont i haseł przydaje się w przypadku, gdy administrujący stronami chce udostępnić część serwisu tylko konkretnym osobom (np. producent oprogramowania udostępnia nowe wersje swoich programów osobom, które zakupiły wcześniejsze wersje).

Elastyczna konfiguracja pozwala dowolnie zdefiniować, kto ma lub kto nie powinien uzyskać dostępu do określonych zasobów.

+ + + +

Własne strony błędów Dokumentacja »

W przypadku braku żądanego dokumentu na serwerze, zamiast standardowego komunikatu serwera, możesz zdefiniować własną stronę błędów.

+ + + +

SVN - system kontroli wersji Dokumentacja »

System kontroli wersji jest przydatnym narzędziem dla programistów oraz osób projektujących strony WWW. SVN pozwala koordynować prace nad projektami, usprawniając pracę zespołową. System kontroli wersji umożliwia śledzenie zmian, jakie następują w danym dokumencie, a w razie potrzeby daje możliwość powrotu do dowolnej wcześniejszej wersji pliku. System kontroli wersji w home.pl obsługiwany jest przez aplikacje WebSVN oraz Subverison.

- + + +

Certyfikat SSL Dokumentacja »

SSL zapewnia większe bezpieczeństwo danych np. przy zbieraniu informacji czy ich przetwarzaniu. Komunikacja między serwerem a użytkownikiem jest wtedy kodowana i praktycznie niemożliwa do złamania przez postronnego użytkownika.

Szyfrowanie informacji protokołem SSL jest standardowo dostępne dla wszystkich domen typu nazwa.home.pl Korzystanie z protokołu SSL dla własnej domeny wymaga wykupienia stosownego certyfikatu.

+ + + +

Dostęp do logów serwera WWW i FTP Dokumentacja »

Integralną częścią systemu statystyk są pliki tekstowe, zawierające szczegółowe logi serwera WWW oraz publicznego katalogu FTP. Dane są udostępnione w formacie akceptowalnym przez najpopularniejsze programy służące do samodzielnej ich analizy. Możesz więc na własny użytek sporządzać dowolne zestawienia i poddawać je analizie.

- + + +

Statystyki oglądalności serwisu Dokumentacja »

Statystyki serwera pozwalają określić, kto zagląda na strony, ile nastąpiło odwołań i jakie są najpopularniejsze dokumenty serwisu. System udostępnia dane dotyczące zarówno ilości odwiedzin stron WWW, jak i pobrań dokumentów z serwera anonymous FTP.

Szczegółowy raport generowany jest automatycznie co 24 godziny i zawiera dokładne informacje statystyczne na temat oglądalności serwisu w ciągu ostatniej doby oraz zestawienia miesięczne, prezentowane w formie numerycznej i graficznej (wykresy).

+ + + +

Własny adres IP Dokumentacja »

Własny adres IP powoduje, że wszystkie usługi (WWW, FTP, serwery poczty) mogą być użytkowane w zarejestrowanej przez Ciebie domenie, bez potrzeby używania do tego celu adresów udostępnianych przez providera.

- - - +

Regularna kopia bezpieczeństwa Dokumentacja »

Wszystkie dane na serwerach home.pl zabezpieczane są kopią zapasową i przetrzymywane do 3 dni wstecz. Możemy dla Ciebie odtworzyć skasowane lub zmodyfikowane pliki w ramach Profesjonalnych Usług IT.

+ + + +

Backup zarządzalnyDokumentacja »

Samodzielne przywrócisz dane z utworzonej przez nas kopii bezpieczeństwa Twojego serwera. Do dyspozycji masz protokół FTP (Business Cloud Basic) oraz SSH (Business Cloud Starter, Server oraz Business Cloud Unlimited).

FTP SSH/FTP SSH/FTP SSH/FTP

Bezpłatna pomoc techniczna Dokumentacja »

W ramach abonamentu wszyscy użytkownicy kont w sieci home.pl mają możliwość uzyskania pomocy technicznej: telefonicznie, pod numerem infolinii 504 502 500 oraz mailowo, korzystając z formularza kontaktowego pod adresem https://home.pl/kontakt
Klienci usługi Pomoc Premium mają także do dyspozycji chat techniczny.

+ + + +

Bezpłatna domena nazwa.home.pl Dokumentacja »

Podczas rejestracji konta automatycznie przydzielany jest bezpłatna domena nazwa.home.pl. Umożliwia ona natychmiastowe użytkowanie strony WWW pod nadanym przez system adresem.

+ + + +

Przepustowość DO serwera Dokumentacja »

Prędkość wgrywania danych na serwer za pośrednictwem protokołu FTP jest uzależniona od bieżącej zajętości serwera. W przypadku osiągnięcia określonego progu zajętości przepustowość osiąga wartości:

  • do 250GB pojemności: pełna prędkość*
  • od 251GB do 500GB: 10Mbps*
  • od 501GB do 750GB: 1Mbps*
  • powyżej 750GB: 100Kbps*

* dotyczy usługi: Business Cloud Unlimited (protokoły: FTP, SSH, SVN)

pełna prędkość pełna prędkość pełna prędkość pełna prędkość*

Panel Administracyjny Dokumentacja »

Panel Administracyjny to centrum zarządzania kontem na serwerach home.pl. To tutaj w dowolnym momencie zmienisz hasło, uzyskasz dostęp do statystyk, skonfigurujesz parametry oraz sprawdzisz status konta.

+ + + +

Wydajne i stabilne serwery Dokumentacja »

Do utrzymania kont naszych użytkowników, wykorzystujemy klaster złożony z ponad 1200 platform serwerowych HP, TYAN, Chenbro oraz Supermicro. Wyposażenie sieci stanowią ponadto przełączniki, routery i firewalle firmy Cisco i Brocade. Ochronę danych zapewnia system backupu oparty o serwery z macierzami dyskowymi o łącznej pojemności ponad 400 TB.

Na potrzeby świadczonych usług zostało stworzone własne autorskie oprogramowanie serwera WWW, będące w stanie obsłużyć dziesiątki milionów połączeń dziennie. Oprócz tego dla pozostałych protokołów internetowych działają zoptymalizowane serwery usług, które zintegrowaliśmy z rozproszoną bazą użytkowników i domen. Dzięki temu konta w sieci home.pl można zakładać i administrować przy użyciu stosownych paneli na naszych stronach WWW.

+ + + +

Hosting redundantny

Maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność hostingu profesjonalnego gwarantowane zdublowaną architekturą serwerową (dwa centra danych w Polsce), podwójną kopią zapasową (w tym kopie przyrostowe oraz kopie wykonywane w czasie rzeczywistym), a także wielokrotnymi łączami do sieci 10Gbit/s gwarantującymi pełną redundancję. Wirtualizacja oparta o najnowsze innowacje z obszaru cloud-computingu.

+ + + +

Dostępność online zaraz po rejestracji

+ + + +

SLA

Gwarantujemy ciągłość dostarczania usług przez 99 % czasu w każdym miesiącu kalendarzowym objętym opłatą abonamentową.

99% 99% 99% 99%

Bezpłatny okres testowy

14 dni 14 dni 14 dni 14 dni
Cena standardowa
Cena w abonamencie rocznym
300 zł netto
(369 zł brutto)
400 zł netto
(492 zł brutto)
800 zł netto
(984 zł brutto)
1200 zł netto
(1476 zł brutto)

* Okres testowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi (w rozumieniu odpowiednio pkt 6 albo pkt 7 Regulaminu sieci home.pl, dostępnego pod adresem https://regulaminy.home.pl). Okres testowy kończy się po upływie 14 dni od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi (w rozumieniu odpowiednio pkt 6 albo pkt 7 Regulaminu sieci home.pl), nie później jednak niż w dniu uiszczenia opłaty z tytułu usługi. Dokonanie zatem opłaty z tytułu usługi w trakcie trwania okresu testowego powoduje zakończenie okresu testowego.

Masz pytanie? Zadzwoń!
Całodobowe wsparcie 24/7/365

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.Nie pokazuj więcej tego powiadomienia