Szczegółowe parametry

  BUSINESS
SERVER
BUSINESS
SERVER PRO
 
CECHY PODSTAWOWE KONTA

Pojemność serwera

W ramach naszego serwera otrzymujesz przestrzeń dyskową na zawartość Twojego serwisu - stron HTML, grafiki, plików publikowanych przez WWW jak i FTP, SQL oraz pocztę elektroniczną.

W przypadku konta Business Server PRO nielimitowana pojemności serwera obejmuje powierzchnię dyskową na strony WWW oraz bazy danych - maksymalna pojemność serwera przeznaczona na pocztę elektroniczną wynosi 200 GB.

bez limitu

Roczny pakiet transferu

Na wygenerowany przez użytkownika ruch (transfer) składają się usługi dostępne w ramach serwera (np. WWW - HTTP, FTP, poczta - SMTP, IMAP, POP3). Ruch lokalny (wygenerowany np. przez lokalny program pocztowy do serwera POP3) nie jest liczony. W ramach serwerów z Linii Profesjonalnej roczny pakiet transferu nie jest limitowany.

Informacje o wykorzystanym pakiecie ruchu znajdziesz w Panelu Administracyjnym konta.

bez limitu

Obsługa serwisów WWW Dokumentacja »

Do każdego serwera WWW może być przypisanych wiele domen internetowych. Część z nich będzie wskazywać na katalog główny tego konta, część natomiast może zostać przekierowana na podkatalog bez dodatkowych opłat.

Przykładowo: jeśli posiadasz domenę mojadomena.com.pl, możesz skonfigurować ją tak, aby po wpisaniu adresu mojadomena.com.pl w przeglądarce wyświetliła się zawartość strony umieszczona w utworzonym w ramach konta podkatalogu. Dzięki tej usłudze możesz przydzielić osobne adresy domenowe poszczególnym, wybranym przez siebie fragmentom serwisu WWW.

Przekierowanie domen na podkatalog jest bezpłatne.

b.o.

Konta na serwerze FTP Dokumentacja »

Konto FTP umożliwia natychmiastowe umieszczenie wykonanych stron na naszym serwerze oraz ich późniejszą aktualizację. W ten sposób możesz sam zdecydować, kiedy chcesz opublikować bądź zmienić istniejące strony WWW.

W ramach hostingu funkcjonuje jedno główne konto FTP. Każde konto FTP stworzone w ramach usługi typu Unix może zyskać funkcjonalność dostępu do zasobów całego konta. W ten sposób np. webmaster serwisu będzie mógł wprowadzać zmiany na stronach, bez znajomości głównego hasła.

b.o.

Bazy MySQL/InnoDB Dokumentacja »

Dostęp do baz MySQL o nielimitowanej wielkości pozwoli Ci na stworzenie dynamicznego serwisu WWW, czy systemu bazodanowego lub wyszukiwawczego. Zaletą korzystania z baz jest szybkość działania, uniwersalność języka zapytań oraz proste zarządzanie bazą poprzez udostępniany przez nas panel - phpMyAdmin.

bez limitu

Bazy PostgreSQL Dokumentacja »

PostgreSQL jest obiektowo-relacyjnym systemem baz danych, posiadającym wiele przydatnych możliwości:

 • klucze obce - automatycznie powiązanie danych w kilku tabelach,
 • trigger - uruchamianie funkcji w zależności od konkretnych zdarzeń,
 • widoki - uproszczony dostęp do danych, które mogą być wynikiem skomplikowanych zapytań.

Do zarządzania bazą udostępniamy specjalny panel - phpPGAdmin.

bez limitu

Dostęp FTP do wydzielonego katalogu Szczegóły »

Za pomocą tej funkcjonalności możesz założyć konto FTP, które umożliwi dostęp wyłącznie do jednego wybranego katalogu w obrębie przestrzeni przeznaczonej na publikację stron WWW. Jest to doskonałe narzędzie dla współpracowników, którzy np. przesyłają pliki i dane, a nie powinni mieć dostępu do całego konta. W obrębie kont Business Server oraz Business Server PRO możesz założyć nieograniczoną liczbę kont FTP.

+

Kreator WWW Szczegóły »

Nowoczesne narzędzie, jakim jest Kreator stron WWW, umożliwia szybkie i bezproblemowe stworzenie serwisu WWW. Bez znajomości języka HTML, prosto i w przystępnej formie, z szeregiem funkcji dodatkowych (blog, album zdjęć, księga gości) - każdy może zostać autorem swojego serwisu WWW.

+

Autoinstalator aplikacji Szczegóły »

Pozwala na łatwe i nie wymagające specjalistycznej wiedzy instalowanie gotowych aplikacji użytkowych. Aplikacje dostępne w ramach Autoinstalatora, to narzędzia popularne, znane wielu użytkownikom na całym świecie, bogate w funkcjonalności, a zarazem proste w użyciu (m.in. phpBB, Joomla!, Wordpress, Coppermine Gallery, MediaWiki i wiele innych).

+

Możliwość dowolnego podziału powierzchni Dokumentacja »

Dostępną w ramach serwera przestrzeń możesz podzielić pomiędzy usługi związane z WWW, FTP, SQL oraz pocztę elektroniczną. Proporcje te możesz w każdym momencie zmienić za pośrednictwem Panelu Administracyjnego.

+

Nieograniczona liczba kont pocztowych Dokumentacja »

Główne konto pocztowe możesz podzielić na mniejsze, min. 50 MB skrzynki typu Mailbox (bez dostępu do FTP). Aktywacja każdego konta powoduje proporcjonalne zmniejszenie powierzchni konta Catch-all. Każde wydzielone konto posiada swój niezależny login oraz hasło.

+

Multipoczta Dokumentacja »

Możliwość zakładania w ramach jednego serwera wielu kont e-mail o tej samej nazwie i przypisania ich do wybranej domeny (np. biuro@domena1.pl, biuro@domena2.pl, itd.). Funkcjonalność ułatwiająca zarządzanie wieloma niezależnymi projektami internetowymi w ramach jednego serwera.

+

Mobilna poczta Dokumentacja »

Mobilna wersja Poczty home.pl, która dostępna jest pod adresem: https://m.poczta.home.pl nie wymaga instalowania dodatków (pluginów) w Twoim urządzeniu mobilnym. Jest ona aplikacją webową, która pozwala na podstawową obsługę skrzynki e-mail w home.pl.

+

mod-rewrite Dokumentacja »

Każde konto WWW posiada obsługę rozszerzeń mod-rewrite, które umożliwiają przepisywanie linków. Dzieki temu, możesz tworzyć przyjazne odnośniki w ramach Twojego serwisu internetowego - podniosą one czytelność oraz pozycje Twojej strony w wynikach wyszukiwarek tj. Google.

+

Szybkość łącza serwera

Szybkość łącza serwera definiuje rodzaj infrastruktury i maksymalną przepustowość łącza, z jaką możliwe jest komunikowanie się z serwerem.

W przypadku przekroczenia 5 TB transferu w miesiącu pasmo przepustowości osiąga wartość 10Mbps. Pasmo 1Gbps jest przywracane pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego.

W przypadku przekroczenia pojemności konta pasmo przepustowości osiąga wartości:

 • do 150GB pojemności: 1Gbps*
 • od 150GB do 200GB: 10Mbps*
 • od 200GB do 250GB: 1Mbps*
 • powyżej 250GB: 100Kbps*

* - dotyczy Business Server Pro (protokoły: FTP, SSH, SVN)

1 Gbps

Najwyższe parametry bezpieczeństwa Szczegóły »

Parametry bezpieczeństwa określają techniczne wskaźniki dla usługi pozwalające na jej właściwe działanie.

+

Bezpłatna domena nazwa.home.pl Szczegóły »

Podczas rejestracji konta automatycznie przydzielany jest bezpłatna domena nazwa.home.pl. Umożliwia ona natychmiastowe użytkowanie strony WWW pod nadanym przez system adresem.

+

Możliwość rejestracji własnej domeny Szczegóły »

Oprócz automatycznie przydzielonej domeny istnieje możliwość zarejestrowania własnej domeny. Do najpopularniejszych typów domen można zaliczyć: .pl, com.pl, .eu oraz .com. Własna domena, po zarejestrowaniu, może być używana zarówno do adresowania serwisu WWW, jak i poszczególnych skrzynek pocztowych.  home.pl oferuje atrakcyjne warunki finansowe związane z rejestracją własnej domeny.

Na potrzeby użytkowanej domeny udostępniamy trzy serwery nazw. Zapewnia to pełną obsługę domeny i stabilny dostęp do zasobów udostępnionych w jej ramach.

+

Główne konto pocztowe z funkcją Catch-all Dokumentacja »

Powierzchnia przeznaczona na pocztę elektroniczną stanowi początkowo jedno konto z funkcją Catch-All, umożliwiającą wykorzystywanie nieograniczonej ilości aliasów pocztowych. Dzięki temu Twoja skrzynka pocztowa przechwyci całą pocztę skierowaną na Twoje domeny - a więc listy wysyłane pod adresy w postaci: dowolna_nazwa@domena. Jeżeli istnieją wydzielone konta, np. biuro@domena, ksiegowosc@domena, wiadomości kierowane na te adresy trafią beposrednio do tych skrzynek.

+

Antyoszust – autoryzacja SMTP Dokumentacja »

Autoryzacja SMTP to zabezpieczenie uniemożliwiające wysyłkę poczty bez uprzedniej autoryzacji. W ten sposób serwery home.pl chronią Cię przed podszywaniem się pod Twój adres e-mail, żądając podania adresu oraz hasła przy każdorazowej próbie wysyłki poczty za pomocą programu pocztowego.

+

Autoresponder Dokumentacja »

Autoresponder to funkcja umożliwiająca udzielanie automatycznej odpowiedzi na list, który pojawił się w Twojej skrzynce. Po otrzymaniu przesyłki system wyśle do korespondenta zdefiniowaną wcześniej odpowiedź. Oryginalny list możesz w dowolnym momencie ściągnąć z serwera i skontaktować się z jego nadawcą. Warto zaznaczyć, że autoresponder nie zadziała dla przesyłek pochodzących z list dyskusyjnych oraz przekierowania.

+

Bezpieczna poczta przez SSL

Korzystając z programów pocztowych do obsługi poczty w sieci home.pl możesz wybrać opcję bezpiecznego połączenia SSL. Zwiększa to bezpieczeństwo transmisji danych pomiędzy Twoim komputerem a serwerem pocztowym.

+

Antyspam Dokumentacja »

Oferowane przez nas usługi są w pełni komercyjne. Nie wysyłamy na Twoje konto jakichkolwiek reklam oraz nie udostępniamy Twoich danych osobowych i adresu e-mail innym firmom. Chronimy Cię przed spamem - na naszych serwerach zainstalowane są wielopoziomowe zabezpieczenia antyspamowe, automatycznie blokujące większość przesyłek reklamowych. Dla każdego konta istnieje możliwość zdefiniowania własnych "czarnych" i "białych" list.

Każdy użytkownik może w Panelu Administracyjnym zdecydować, czy blokada antyspamowa ma funkcjonować dla jego konta (użytkownicy chcący otrzymywać reklamy mogą wyłączyć blokadę).

+

Antywirus

Wirusy i tzw. robaki internetowe rozsyłane e-mailem to istna plaga sieciowego świata. Na serwerach home.pl zainstalowany jest program skanujący i odrzucający przesyłki zawierające nieprzyjemne niespodzianki.

+

Statystyki oglądalności serwisu Dokumentacja »

Statystyki serwera pozwalają określić, kto zagląda na strony, ile nastąpiło odwołań i jakie są najpopularniejsze dokumenty serwisu. System udostępnia dane dotyczące zarówno ilości odwiedzin stron WWW, jak i pobrań dokumentów z serwera anonymous FTP.

Szczegółowy raport generowany jest automatycznie co 24 godziny i zawiera dokładne informacje statystyczne na temat oglądalności serwisu w ciągu ostatniej doby oraz zestawienia miesięczne, prezentowane w formie numerycznej i graficznej (wykresy).

+

Dostęp do logów serwera WWW i FTP Dokumentacja »

Integralną częścią systemu statystyk są pliki tekstowe, zawierające szczegółowe logi serwera WWW oraz publicznego katalogu FTP. Dane są udostępnione w formacie akceptowalnym przez najpopularniejsze programy służące do samodzielnej ich analizy. Możesz więc na własny użytek sporządzać dowolne zestawienia i poddawać je analizie.

+

Serwer anonymous FTP Demo » Dokumentacja »

Serwer anonymous FTP umożliwia udostępnianie plików użytkownikom Internetu. W praktyce oznacza to wygodną publikację cenników, ofert, programów itp. Pliki umieszczane na serwerze anonymous FTP (pod adresem ftp.domena.pl) są jednocześnie dostępne przez WWW - osoba ściągająca plik może sama wybrać odpowiedni protokół.

+

Możliwość umieszczania własnych skryptów Dokumentacja »

Serwer WWW umożliwia umieszczanie własnych aplikacji napisanych w językach PHP, PERL, C, C++ oraz Python. Skrypty tego typu mogą realizować różne funkcje - od liczników po systemy baz danych. W sieci Internet dostępnych jest kilka tysięcy skryptów napisanych w tym języku, można je ściągnąć z serwisów typu www.cgi-resources.com.

+

Cykliczne uruchamianie skryptów – CRON Dokumentacja »

Skrypt umieszczony w katalogu głównym konta WWW może być cyklicznie wywoływany przy pomocy CRONa. Usługa ta umożliwia uruchomienie programu o określonej godzinie, co godzinę, codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

+

Dostęp do stron przy użyciu haseł Dokumentacja »

Tworzenie ukrytych katalogów umożliwia zabezpieczenie części serwisu WWW przed niepowołanym dostępem. System kont i haseł przydaje się w przypadku, gdy administrujący stronami chce udostępnić część serwisu tylko konkretnym osobom (np. producent oprogramowania udostępnia nowe wersje swoich programów osobom, które zakupiły wcześniejsze wersje).

Elastyczna konfiguracja pozwala dowolnie zdefiniować, kto ma lub kto nie powinien uzyskać dostępu do określonych zasobów.

+

Własne strony błędów Dokumentacja »

W przypadku braku żądanego dokumentu na serwerze, zamiast standardowego komunikatu serwera, możesz zdefiniować własną stronę błędów.

+

Certyfikat SSL

SSL zapewnia większe bezpieczeństwo danych np. przy zbieraniu informacji czy ich przetwarzaniu. Komunikacja między serwerem a użytkownikiem jest wtedy kodowana i praktycznie niemożliwa do złamania przez postronnego użytkownika.

Szyfrowanie informacji protokołem SSL jest standardowo dostępne dla wszystkich domen typu nazwa.home.pl Korzystanie z protokołu SSL dla własnej domeny wymaga wykupienia stosownego certyfikatu.

+

Własny adres IP

Własny adres IP zapewnia prawidłową współpracę starszych przeglądarek WWW z serwerem WWW. Aktualne wersje protokołu HTTP/1.1 (a także nowsze wersje HTTP/1.0) umożliwiają już umieszczenie kilku serwerów WWW na jednym adresie IP. Zdarzają się jednak jeszcze przeglądarki WWW, które nie obsługują tych rozszerzeń (Internet Explorer 2.0, NetScape 1.0), co w konsekwencji może stanowić istotne utrudnienie w dostępie do zasobów.

Własny adres IP powoduje także, że wszystkie usługi (WWW, FTP, serwery poczty) mogą być użytkowane w zarejestrowanej przez Ciebie domenie, bez potrzeby używania do tego celu adresów udostępnianych przez providera.

+

SVN - system kontroli wersji Dokumentacja »

System kontroli wersji jest przydatnym narzędziem dla programistów oraz osób projektujących strony WWW. SVN pozwala koordynować prace nad projektami, usprawniając pracę zespołową. System kontroli wersji umożliwia śledzenie zmian, jakie następują w danym dokumencie, a w razie potrzeby daje możliwość powrotu do dowolnej wcześniejszej wersji pliku. System kontroli wersji w home.pl obsługiwany jest przez aplikacje WebSVN oraz Subverison.

+

Panel Administracyjny Dokumentacja »

Panel Administracyjny to centrum zarządzania kontem na serwerach home.pl. To tutaj w dowolnym momencie zmienisz hasło, uzyskasz dostęp do statystyk, skonfigurujesz parametry oraz sprawdzisz status konta.

+

Bezpłatna pomoc techniczna Szczegóły »

W ramach abonamentu wszyscy użytkownicy kont w sieci home.pl mają możliwość uzyskania pomocy technicznej, zarówno telefonicznie, drogą e-mailową, jak i za pośrednictwem chata internetowego na stronie WWW.

+

Wydajne i stabilne serwery Szczegóły »

Do utrzymania kont naszych użytkowników, wykorzystujemy klaster złożony z ponad 400 platform serwerowych INTEL, TYAN oraz Chenbro. Wyposażenie sieci stanowią ponadto przełączniki, routery i firewalle firmy Cisco. Ochronę danych zapewnia system backupu oparty o serwery z macierzami dyskowymi o łącznej pojemności 130 TB.

Na potrzeby świadczonych usług zostało stworzone własne autorskie oprogramowanie serwera WWW, będące w stanie obsłużyć dziesiątki milionów połączeń dziennie. Oprócz tego dla pozostałych protokołów internetowych działają zoptymalizowane serwery usług, które zintegrowaliśmy z rozproszoną bazą użytkowników i domen. Dzięki temu konta w sieci home.pl można zakładać i administrować przy użyciu stosownych paneli na naszych stronach WWW.

+

Regularna kopia bezpieczeństwa

Wszystkie dane na serwerach home.pl zabezpieczane są kopią zapasową. Dzięki temu możemy odtworzyć skasowane lub zmodyfikowane zbiory.

+

Dostępność online zaraz po rejestracji

+

Nasze łącza do Sieci Szczegóły »

Serwery home.pl utrzymywane są w trzech lokalizacjach. Główne centrum danych znajduje się w największym polskim data center firmy T-Mobile Polska S.A., posiadającym niezależne łącza o przepustowości 10 Gbit/s do największej sieci w Polsce – TPNET (sieć Orange Polska S.A.), 3 łącza 2.5 Gbit/s do międzynarodowych węzłów GTS CE znajdujących się we Frankfurcie nad Menem, Pradze i Wiedniu, oraz wielokrotne łącza do wielu innych polskich operatorów.

Posiadamy również łącze 10 Gbit/s do PLIX. Wymieniamy ruch z takimi sieciami jak: Netia, Multimedia Polska, UPC Polska, ATM, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Crowley Data Poland, Cyfrowy Polsat, NASK i wielu innych.

+

Hosting redundantny

Maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność hostingu profesjonalnego gwarantowane zdublowaną architekturą serwerową (dwa centra danych w Polsce), podwójną kopią zapasową (w tym kopie przyrostowe oraz kopie wykonywane w czasie rzeczywistym), a także wielokrotnymi łączami do sieci 10Gbit/s gwarantującymi pełną redundancję. Wirtualizacja oparta o najnowsze innowacje z obszaru cloud-computingu.

+
 
Cena
Cena netto za miesiąc w abonamencie rocznym
75 zł
Dodatkowe 100GB powierzchni
Cena netto w abonamencie rocznym
300 zł

Podane ceny są cenami netto, nie zawierają podatku VAT (23%).

INFORMACJA HANDLOWA

 • Infolinia:

  504 502 500

  z telefonów stacjonarnych, komórkowych i z zagranicy

 • Kontakt e-mail

 • Czat handlowy

 • Przejdź

Cena połączenia telefonicznego uzależniona od operatora.

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.Nie pokazuj więcej tego powiadomienia