icons/admin-kingicons/aktualizacjeicons/aktualizacjeicons/aplikacje-mobilneicons/aplikacje-webicons/backupicons/backup-alticons/backup-cloudicons/bazy-danychicons/bez-limitowicons/bitd-1sticons/zespolicons/bitd-1sticons/wordpressicons/wordpressicons/bitd-cameraicons/szyfrowanieicons/ochrona-wirus1414icons/bitd-safepayicons/admin-kingicons/szyfrowanieicons/bitd-wiecej-sticons/blockedicons/bug-pirateicons/chaticons/checkicons/mam-juz-kontoicons/firmaicons/officeCombined ShapeShapeicons/osoba-fizycznaicons/clock57icons/dokumenticons/domenaicons/dropboxicons/dysk-cloudicons/emailicons/email-listicons/europaicons/git-svnicons/google-gicons/helpicons/help-alticons/sklepicons/admin-kingico-officeicons/weryfikacja-firmyicons/specialistFill 146icons/emailCombined Shapeicons/serwericons/szyfrowanieicons/domenaicons/szyfrowanieicons/officeicons/sslCombined Shapeicons/osoba-fizycznaRectangle 405Rectangle 405icons/serwerico-xicons/instalator-cmsicons/ipicons/jakoscicons/kalendarzicons/kartyicons/kod-htmlicons/listaicons/logiicons/lokalizacjaicons/magazynicons/malpaicons/malpa-noticons/minusicons/multipocztaicons/niedostepnaicons/multi-usericons/single-usericons/szyfrowanieicons/ochrona-wirusicons/wiecej-sticons/nso-wifiicons/domenaicons/officeicons/office-color/accessicons/office-color/excelicons/office-color/exchangeicons/office-color/onenoteicons/office-color/outlookicons/office-color/powerpointicons/office-color/publishericons/office-color/wordicons/office-exchangeicons/office-outlookicons/office-skypeicons/pakiet-prezenticons/plusicons/podstronyicons/pojemnoscicons/polskaicons/ponowicons/potwierdzicons/produktyicons/przypomnienieicons/radaricons/rdpicons/seo-staricons/serwericons/sklep64646464Group 9GroupGroup 5Group 7Group 8Layer_114643914538315Layer_141untitled-11-0439Group7471untitled-11-265855Shape7364Page 1Page 1thin-0180_www_website_address_url_browserPage 1icons/specialisticons/ssdicons/ssd-alticons/ssh-konsolaicons/sslicons/ssl-alticons/ssl-klodka-adresicons/ssl-pasekicons/ssl-wildcardicons/swiat-jezykiicons/szablonyicons/szyfrowanieicons/telefonicons/transfericons/ustawieniaicons/usunicons/walutaicons/webmailicons/weryfikacja-domenyicons/weryfikacja-pelnaicons/wiedzaMaskicons/wordpressicons/wykonanie-edycjaicons/wykresicons/zalacznikiicons/zespolicons/zespol-alt

Wybierz plan dopasowany do Twoich potrzeb

homebackup business 0,5 TB

4200 3000zł netto / mies.

Pojemność

500 GB

Liczba komputerów

10

Liczba telefonów

10

Ilość serwerów

1

Zamów

homebackup business 1 TB

8000 5500zł netto / mies.

Pojemność

1000 GB

Liczba komputerów

50

Liczba telefonów

50

Ilość serwerów

2

Zamów

homebackup business 2 TB

25000 17000zł netto / mies.

Pojemność

2000 GB

Liczba komputerów

bez limitu

Liczba telefonów

bez limitu

Ilość serwerów

bez limitu

Zamów

homebackup 1 TB

1500 1000zł netto / mies.

Pojemność

1000 GB

Liczba komputerów

1

Liczba telefonów

1

Zamów

homebackup 1,5 TB

2500 1750zł netto / mies.

Pojemność

1500 GB

Liczba komputerów

3

Liczba telefonów

3

Zamów

homebackup 2 TB

4500 3000zł netto / mies.

Pojemność

2000 GB

Liczba komputerów

5

Liczba telefonów

5

Zamów

30 dniowy okres próbny

Dlaczego warto skorzystać z homebackup?

To usługa łącząca naszą autorską platformę IdeaWebServer z wysokimi parametrami bezpieczeństwa i przydzielonymi
tylko dla Ciebie zasobami serwera fizycznego. Nie musisz posiadać specjalistycznej/technicznej wiedzy - hostingiem dedykowanym
zarządzasz tak jak tradycyjnym serwerem współdzielonym, przez panel home.pl.

kopia zapasowa
Masz możliwość tworzenia kopii zapasowej serwerów dedykowanych i VPS, serwerów poczty Microsoft Exchange, a także serwerów SQL i plików przechowywanych w Sharepoincie. Dzięki usłudze zabezpieczysz także serwery korzystające z technologii VMware, Hyper-V i innych.
szyfrowanie plików kopii zapasowej
Wszystkie pliki są szyfrowane jeszcze przed wysłaniem na serwer i nikt poza Tobą nie ma do nich dostępu. Możesz je przechowywać lokalnie lub na dysku w chmurze. Dane utrzymywane są w polskim data center.
dostęp do kopii zapasowej na całym świecie
Do Twojej kopii danych masz dostęp w dowolnym momencie. Na okrągło i z dowolnego miejsca na świecie.
automatyczne kopiowanie plików
Możesz wybrać urządzenia, których dane mają się kopiować automatycznie. Wystarczy określić częstotliwość w harmonogramie.
odzyskaj dane z dysku startowego
Sprzęt zawiódł? Homebackup dla firm to także możliwość odzyskiwania danych z dysku startowego.

Poznaj homebackup

Homebackup to zaawansowane, ale proste w obsłudze rozwiązanie tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowych. Dzięki naszej usłudze możesz zabezpieczyć wszystkie ważne dane.
Zobacz, jak to działa!

Najczęściej zadawane pytania

Homebackup to zaawansowane, ale proste w obsłudze rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych i ich odzyskiwania. Dzięki naszej usłudze, możesz zabezpieczyć wszystkie wrażliwe dane, tworząc lokalną kopię zapasową na komputerze lub wysyłając ją do bezpiecznej chmury na serwerach home.pl. Więcej informacji na temat tego czym jest homebackup znajdziesz w naszej pomocy na stronie https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czym-jest-i-do-czego-sluzy-homebackup/.

Serwery home.pl w tym serwery usługi homebackup utrzymywane są w jednym z najnowocześniejszych centrów danych w Europie, w Data Center T-Mobile Polska S.A., które znajduje się w Piasecznie. Każde urządzenie ma własną "bliźniaczą" kopię utrzymywaną w drugim centrum danych, zapewniając tym samym najwyższą niezawodność, która przekłada się na ciągłość działania usług Klientów.

Tak, jest możliwe zaszyfrowanie kopii zapasowej zanim wysłana zostanie ona do chmury. Ustawienia dotyczące szyfrowania danych oraz hasło szyfrujące zdefiniować można podczas tworzenia planu kopii zapasowej. Więcej informacji o szyfrowaniu danych przed wysłaniem do chmury znajdziesz na stronie https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zabezpieczyc-kopie-zapasowa-dodatkowym-haslem-dostepu/.

Szyfrowanie kopii zapasowej oraz jej wysyłanie w chmurę wykorzystuje zasoby twojego komputera oraz łącza internetowego. Aby kopia zapasowa nie była odczuwalna dla Ciebie i Twojego komputera możesz ustawić jej priorytet oraz maksymalną wartość łącza internetowego, jaka będzie wykorzystywana do wysyłania danych w chmurę. Więcej o ustalaniu priorytetów znajdziesz na stronie https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/opcje-tworzenia-kopii-zapasowych/ w sekcji "Wydajność".

Czas wykonywania kopii zapasowej uzależniony jest od kilku czynników: najważniejszy to ilość danych, które chcemy chronić. Jeżeli do planu kopii zapasowej dodamy kilka/kilkanaście plików (np. 100-200MB) kopia wykona się w kilkanaście minut, jeżeli zamierzamy chronić cały komputer (np. 200-500GB) kopia wykonywać się może do kilkunastu godzin.

Ilość urządzeń, którą możesz połączyć z usługą homebackup określona jest przez wybrany przez Ciebie plan. Podstawowe plany pozwalają na przyłączenie kilku komputerów i kilku urządzeń mobilnych, plany biznesowe nie maja ograniczeń co do ilości połączonych urządzeń.

Tak, homebackup to także możliwość wykonania kopii danych z Twojego telefonu z systemem iOS i Android. Żeby wykorzystać tę możliwość, pobierz aplikację na urządzenie z iOS (zrobisz to tutaj) lub Androidem (zrobisz to tutaj).