Najczęściej zadawane pytania

Jak rozpocząć współpracę z BIG InfoMonitor?

Rozpoczęcie współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać pakiet, który najbardziej odpowiada potrzebom firmy i wypełnić formularz na stronie home.pl. Informacja o zamówionym pakiecie trafia do konsultanta BIG InfoMonitor, który skontaktuje się z Państwem w celu sfinalizowania umowy i przeszkolenia z produktów.

Aby podpisać umowę z BIG-iem, trzeba mieć poświadczenie, że reprezentuje się przedsiębiorstwo lub ma się prawo do jej reprezentowania, czyli musi się być umocowanym w KRS. Po rejestracji i weryfikacji dokumentów przez BIG konto zostanie aktywowane.

Jak przedsiębiorca może wpisać dłużnika do rejestru przez system BIG InfoMonitor?

Aby przedsiębiorca mógł wpisać dłużnika do rejestru muszą zostać spełnione poniższe warunki:

  • Podstawą wpisu dłużnika do Rejestru Dłużników BIG jest dług w wysokości 200 zł w przypadku konsumentów, 500 zł w przypadku przedsiębiorców, oraz opóźnienie w spłacie min. 30 dni.
  • By móc wpisywać dłużników do Rejestru BIG InfoMonitor należy podpisać umowę z BIG InfoMonitor.
  • Wezwanie do zapłaty należy wysłać dłużnikowi listem poleconym lub mailem jeśli taką formę przewiduje Twoja umowa z kontrahentem, a następnie odczekać 30 dni.

Jak odzyskać należności poprzez BIG InfoMonitor?

Wysyłając wezwania do zapłaty na wzorze BIG lub wpisując dłużników do rejestru dłużników prowadzonego przez BIG InfoMonitor. Często już sama informacja o zamiarze dokonania wpisu umieszczona w wezwaniu do zapłaty mobilizuje dłużników do spłaty zobowiązań. Z Rejestru BIG codziennie korzystają banki, przedsiębiorcy wszystkich branż, instytucje i konsumenci. Średnio co 2 sekundy pobierany jest raport o zadłużeniu.

Dedykowany zespół

naszych doradców

Czym kierować się przy wyborze BIG?

W Polsce aktywnie działa 5 BIG-ów: BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, KBIG i KIDT. Każdy z nich prowadzi własny rejestr dłużników i każdy działa w oparciu o te same zapisy ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (ustawa o BIG-ach). Na tym jednak podobieństwa się kończą. Każdy BIG ma swoją platformę, na której gromadzi informacje na temat dłużników, udostępnia różne usługi dodatkowe wspomagające przedsiębiorców w podejmowaniu decyzji biznesowych i odzyskiwaniu długów, a także dodatkowe dane z innych baz, które wzbogacają wiedzę przedsiębiorców o jego kontrahentach.

Wybierając BIG warto przede wszystkim sprawdzić, jak obszerną bazą informacji gospodarczych dysponuje dane biuro i jakie dodatkowe źródła informacji dane biuro udostępnia swoim klientom. Wielkość bazy sprawia, że mamy większą szansę na trafienie dłużnika. BIG InfoMonitor ma obecnie dostęp do 73 mln informacji gospodarczych, co czyni go liderem na rynku. Oprócz tego jako jedyny BIG na rynku umożliwia swoim klientom pobranie raportu z BIK-u i baz bankowych ZBP o obsłudze zobowiązań kredytowych. To unikalna przewaga, której nie ma żaden inny BIG.