icons/admin-kingicons/aktualizacjeicons/aktualizacjeicons/aplikacje-mobilneicons/aplikacje-webicons/backupicons/backup-alticons/backup-cloudicons/bazy-danychicons/bez-limitowicons/bitd-1sticons/zespolicons/bitd-1sticons/wordpressicons/wordpressicons/bitd-cameraicons/szyfrowanieicons/ochrona-wirus1414icons/bitd-safepayicons/admin-kingicons/szyfrowanieicons/bitd-wiecej-sticons/blockedicons/bug-pirateicons/chaticons/checkicons/mam-juz-kontoicons/firmaicons/officeCombined ShapeShapeicons/osoba-fizycznaicons/clock57icons/dokumenticons/domenaicons/dropboxicons/dysk-cloudicons/emailicons/email-listicons/europaicons/git-svnicons/google-gicons/helpicons/help-alticons/sklepicons/admin-kingico-officeicons/weryfikacja-firmyicons/specialistFill 146icons/emailCombined Shapeicons/serwericons/szyfrowanieicons/domenaicons/szyfrowanieicons/officeicons/sslCombined Shapeicons/osoba-fizycznaRectangle 405Rectangle 405icons/serwerico-xicons/instalator-cmsicons/ipicons/jakoscicons/kalendarzicons/kartyicons/kod-htmlicons/listaicons/logiicons/lokalizacjaicons/magazynicons/malpaicons/malpa-noticons/minusicons/multipocztaicons/niedostepnaicons/multi-usericons/single-usericons/szyfrowanieicons/ochrona-wirusicons/wiecej-sticons/nso-wifiicons/domenaicons/officeicons/office-color/accessicons/office-color/excelicons/office-color/exchangeicons/office-color/onenoteicons/office-color/outlookicons/office-color/powerpointicons/office-color/publishericons/office-color/wordicons/office-exchangeicons/office-outlookicons/office-skypeicons/pakiet-prezenticons/plusicons/podstronyicons/pojemnoscicons/polskaicons/ponowicons/potwierdzicons/produktyicons/przypomnienieicons/radaricons/rdpicons/seo-staricons/serwericons/sklep64646464Group 9GroupGroup 5Group 7Group 8Layer_114643914538315Layer_141untitled-11-0439Group7471untitled-11-265855Shape7364Page 1Page 1thin-0180_www_website_address_url_browserPage 1icons/specialisticons/ssdicons/ssd-alticons/ssh-konsolaicons/sslicons/ssl-alticons/ssl-klodka-adresicons/ssl-pasekicons/ssl-wildcardicons/swiat-jezykiicons/szablonyicons/szyfrowanieicons/telefonicons/transfericons/ustawieniaicons/usunicons/walutaicons/webmailicons/weryfikacja-domenyicons/weryfikacja-pelnaicons/wiedzaMaskicons/wordpressicons/wykonanie-edycjaicons/wykresicons/zalacznikiicons/zespolicons/zespol-alt

Najczęściej zadawane pytania

Acronis Backup to zaawansowane, ale proste w obsłudze rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych i ich odzyskiwania. Dzięki naszej usłudze, możesz zabezpieczyć wszystkie wrażliwe dane, tworząc lokalną kopię zapasową na komputerze lub wysyłając ją do bezpiecznej chmury na serwerach home.pl. Więcej informacji na temat tego czym jest Acronis Backup znajdziesz w naszej pomocy na stronie https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czym-jest-i-do-czego-sluzy-homebackup/.

Serwery home.pl w tym serwery usługi Acronis Backup utrzymywane są w jednym z najnowocześniejszych centrów danych w Europie, w Data Center T-Mobile Polska S.A., które znajduje się w Piasecznie. Każde urządzenie ma własną "bliźniaczą" kopię utrzymywaną w drugim centrum danych, zapewniając tym samym najwyższą niezawodność, która przekłada się na ciągłość działania usług Klientów.

Tak, jest możliwe zaszyfrowanie kopii zapasowej zanim wysłana zostanie ona do chmury. Ustawienia dotyczące szyfrowania danych oraz hasło szyfrujące zdefiniować można podczas tworzenia planu kopii zapasowej. Więcej informacji o szyfrowaniu danych przed wysłaniem do chmury znajdziesz na stronie https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zabezpieczyc-kopie-zapasowa-dodatkowym-haslem-dostepu/.

Szyfrowanie kopii zapasowej oraz jej wysyłanie w chmurę wykorzystuje zasoby twojego komputera oraz łącza internetowego. Aby kopia zapasowa nie była odczuwalna dla Ciebie i Twojego komputera możesz ustawić jej priorytet oraz maksymalną wartość łącza internetowego, jaka będzie wykorzystywana do wysyłania danych w chmurę. Więcej o ustalaniu priorytetów znajdziesz na stronie https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/opcje-tworzenia-kopii-zapasowych/ w sekcji "Wydajność".

Czas wykonywania kopii zapasowej uzależniony jest od kilku czynników. Najważniejszy to ilość danych, które chcemy chronić. Jeżeli do planu kopii zapasowej dodamy kilka/kilkanaście plików (np. 100-200MB) kopia wykona się w kilkanaście minut, jeżeli zamierzamy chronić cały komputer (np. 200-500GB) kopia wykonywać się może do kilkunastu godzin.

Do usługi Acronis Backup możesz podłączyć dowolną liczbę urządzeń.

Tak, Acronis Backup to także możliwość wykonania kopii danych z Twojego telefonu z systemem iOS i Android. Żeby wykorzystać tę możliwość, pobierz aplikację na urządzenie z iOS (zrobisz to tutaj) lub Androidem (zrobisz to tutaj).

Kupując tę aplikację w home.pl zyskujesz…

Polskie biuro obsługi Klienta

Polskie wsparcie techniczne

Proste płatności i faktura z Polski

Wygodna płatność
i polska faktura VAT

Prosta konfiguracja

Łatwa konfiguracja

Dedykowany zespół

naszych doradców

Szerokie zastosowanie kopii Acronis Backup

W usłudze Acronis Backup masz możliwość tworzenia kopii zapasowej serwerów dedykowanych i VPS, serwerów poczty Microsoft Exchange, a także serwerów SQL i plików przechowywanych w Sharepoincie. Zabezpieczysz także serwery korzystające z technologii VMware, Hyper-V i innych.

Dla kogo jest Acronis Backup?

Acronis backup to kopia zapasowa dla małych, średnich i dużych firm, ale także dla użytkowników domowych. Możesz ją wykonywać automatycznie lub na żądanie. Do Twojej kopii danych masz dostęp w dowolnym momencie, na okrągło i z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto z usługi możesz korzystać poprzez wygodne mobilne aplikacje na Android i iOS.